< Назад

Цвијановиќ Зоран

Биографија: (Белград, 25.01.1958 - ) Српски актер и продуцент. Настапувал во споредни улоги во многу српски и југословенски филмови.

Филмографија:

1991: Тетовирање ( Главна улога, )